alisameti1362 alisameti1362 .

alisameti1362

پروژه لینک سازی داخلی سایت شما

پروژه لینک سازی داخلی سایت

اگر استراتژی هدفمندی برای لینک سازی داخلی سایت خود نداشته اید، متاسفانه دیر یا زود سایت شما در آخرین صفحه از نتایج گوگل خواهد بود. !

در صورتی که هر کدام از صفحات سایت شما فاقد هرگونه لینک داخلی باشند از نظر گوگل به عنوان صفحه بی هویت یا Orphan Pages شناخته می شود.

همین امروز با سرمایه گذاری در پروژه سئو لینک سازی داخلی میتوانید جریان زندگی را برای همیشه در سایت خود را مجدد فعال کنید.

 

گوگل تاکنون بیش از 250 فاکتور مهم برای رتبه بندی سایت ها در نظر گرفته است که در بین تمامی این فاکتور ها، لینک سازی یا Link Building به شدت می درخشد و جز برترین فاکتور های مهم رتبه بندی در گوگل می باشد .

لینک سازی داخلی سایت گنجینه پنهان و ستون فقرات سئو سایت می باشد چون تاکنون تحت هیچ عنوانی نمی توان از آن چشم پوشی کرد.

صفحات جدید زمانی توسط ربات های گوگل بررسی می شوند که از صفحه ای ایندکس شده، میانبری بین صفحات ایجاد شده باشد.

هدف گوگل در استفاده از لینک های داخلی دسترسی راحت به محتوای جدید و درک ارزشمندی یک صفحه در سایت است مثلا سایتی محتوای تازه ای ایجاد کرده اما هیچ لینک داخلی از سایر صفحات سایت برای آن ایجاد نشده باشد ربات های خزنده گوگل هیچوقت متوجه صفحه جدید سایت نمی شوند و  هیچ اتفاق خاصی برای جایگاه و رتبه سایت رخ نمیدهد.

لینک سازی داخلی سایت نوعی سیگنال مثبت برای موتورهای جستجوست که این صفحه سایت اهمیت بالایی دارد.

منبع شیک رنک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۰ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۷:۵۴:۳۵ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

نقش قصه گویی در سلامت روان کودک

قصه کودکانه رایگان و داستان کودک ، همواره در رشد زبان کودک و کمال ذهنی و فرهنگی کودک موثر است و به نوعی زندگی اجتماعی و فرهنگی ، رفتار ، تفکر ، احساس ، اخلاق و اعتقادات را بیانگر است . انسان ها در قصه گویی معمولا نیازها و خواسته هایشان را با زبان ساده و قابل فهم در قصه بیان می کنند .


متخصصان روانشناسی ضمن اینکه بر نقش قصه گویی در سلامت روان کودک تاکید می کنند ، قصه گفتن را برای تکامل مغز لازم می دانند . با گفتن قصه و افسانه به کودکان علاوه بر شناسایی صدای والدین ، صحبت کردن برای کودک راحت تر می شود و زبان کودک برای بیان کلمات صحیح بهتر می شود . صحبت کردن با زبان کودک ، دلیلی برای تاخیر در تکامل گفتار نیست اما بهتر است که از لغات بزرگسالان با صدای بچه گانه استفاد کرد .


کودکانی که اختلالهای رفتاری دارند در بیشتر مواقع مورد سرزنش و تنبیه قرار گرفته اند . گاهی بیش از حد شیطنت و رعایت نکردن حقوق دیگران یا بالا بودن هیجانات در کودک با برخورد نادرست والدین همراه بوده که این عاملی برای افسردگی کودک خواهد بود . بسیاری از ناتوانی های این کودکان از رفتارهای آن ها ناشی می شود و قصه درمانی که از فنون بازی درمانی است ، راهی برای درمان افسردگی و درمان اضطراب کودک است .

تاثیر قصه ها و افسانه ها در کودکان 
کودکان از طریق داستانها با حقایق و تجربه های زندگی آشنا می شوند . تاثیرپذیری از شخصیتهای قصه ، کمک به کشف معنای منحصر به فرد بودن و توانایی برای برقراری ارتباط واقعی بین افکار و احساسات را در کودک افزایش می دهد و راهی مناسب برای درمان افسردگی و اضطراب کودک است چرا که بسیاری از قصه ها شادی آور هستند .

وقتی کودکی قصه ای را می شنود ، ممکن است یک چهره ی به ظاهر نفرت انگیز ، به دوست داشتنی ترین چهره تبدیل شود و اعتقاد به قصه به او جرئت می دهد در نخستین برخورد با یک کودک ناشناس خود را کنار نکشد .

قصه گویی و خواندن داستان کودکانه ، مهارت کلامی کودک را افزایش می دهد و در رشد زبان کودک تاثیر گذار است .

همزمان که کودک کلمات و عبارات جدید یاد می گیرد با پیچیدگی های زبان نیز آشنا می شود . قصه گویی به کودک کمک می کند که طبق یک الگوی منظم نحوه تلفظ کلمات و عبارات را بیاموزد و مهارتهای شنیداری خود را افزایش دهد و به موجب آن حافظه کودک نیز تقویت می شود و به آرامش و ایفای نقش کودک کمک خواهد شد .

بسیاری از کودکان عادت دارند کارها را از روی عادت یاد بگیرند و فهم درستی از آن ندارند . قصه گویی بصورت فعالیتی منظم می تواند ، باعث شود کودک از آن چیزی که می شنود ، درک درستی داشته باشد و از آن در مهارت ایفای نقش استفاده کند .

از طریق قصه گویی بسیاری از ارزشهای اخلاقی مثل : شجاعت ، نوع دوستی ، امیدواری و … در کودک تقویت می شود .

 

​www.voolak.com

قصه گقتن پدر برای کودکان

بهترین شیوه برای گفتن قصه به کودک چگونه است ؟
بهترین و موثرترین شیوه ی قصه گویی به کودک اینگونه است که بعد از گفتن هر قصه یا هنگام قصه گویی به کودک فرصت دهیم فکر کند و درباره آن حرف بزند و نظرخودش را بیان کند . این روش از نظر عاطفی و عقلی برای کودک بسیار مفید است .

قصه ها باید :
سرگرم کننده باشد و توانایی ذهنی را در کودک افزایش دهد .

باید نیازهای درونی کودک را جدی بگیرد و اعتماد به نفس کودک را افزایش دهد و مهارت ایفای نقش را در او تقویت کند .

همچنین باید گنجینه لغات کودک و حس استقلال طلبی و خلاقیت در کودک  را افزایش دهد و تخیل کودک را فعال کند و موجب تقویت قدرت شود و کودک اعتماد به خود و آینده پیدا کند .

مشاوره تلفنی در مورد نقش قصه گویی در سلامت روان کودک


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۸:۱۵ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

تعمیرات موبایل

تعمیر موبایل

موبایل از قطعات مختلفی تشکیل شده و هر یک از برندهای موبایل دارای ویژگی های مختص خود هستند، لذا با توجه به برند موبایل باید تعمیرات آن را به مراکز معتبر بسپاریم. کاربران تهرانی می توانند با مراجعه به شعب نمایندگی تعمیرات موبایل در سراسر تهران نسبت به تعمیرات تلفن همراه خود اقدام نمایند.


اما در مورد کاربران موبایل در شهرستان ها ما تدابیری اندیشیده ایم تا عزیزان شهرستانی نیز بدون هیچ گونه مشکلی به نمایندگی دسترسی داشته باشند. این امکان فراهم شده تا کاربران در هریک از شهرستان های ایران عزیزمان تلفن همراه خود را به نمایندگی ارسال نمایند. شرایط ارسال کالا در صفحه ی نمایندگی در شهرستان شرح داده شده است. همچنین می توانید اطلاعات لازم را در خصوص ارسال کالا به نمایندگی تعمیرات موبایل از طریق تماس با ما جویا شوید.

www.digibaan.ir


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۴۴:۴۴ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

۵۰ مشکل رایج پرینترها و چگونگی رفع آنها

تعمیر پرینتر


کدام  مدل چاپگر را باید خریداری کنید؟

اگر برای خرید چاپگر به بازار بروید، ممکن است  از تنوع چاپگرها تعجب کنید. انتخاب چاپگر مناسب برای شما ساده است. آیا بیشتر عکس ها را چاپ می کنید و نیاز به یک چاپگر با کیفیت بالا دارید؟ پس به  یک چاپگر جوهر افشان نیاز خواهید داشت، که از سایر مدل ها کندتر چاپ می کند، اما عکس ها را با کیفیت بالا چاپ می کند.


اگر شما حجم بالایی را  چاپ می کنید و عکس ها را چاپ نمی کنید، یک چاپگر LED یا لیزر می خواهید. چاپگرهای LED و لیزری، جوهر را مانند جوهر افشان استفاده نمی کنند بلکه از تونر استفاده می کنند که به کاربران اجازه می دهد تا سریعا اسناد را  با کیفیت بالا را چاپ کنند. چیز دیگری که باید در نظر بگیرید این است که آیا شما علاوه بر چاپ نیاز به اسکن و فکس اسناد دارید. در  این صورت ، یک پرینتر All-In-One خریداری کنید.

شما نیاز به چاپگری دارید که درمحدوده ی بودجه شما باشد .

قیمت چاپگر ها می تواند از ۳۰۰هزار تا ۶۰میلیون تومان متغیر باشد، شما مجبور نیستید میلیون ها تومان برای پرینت با کیفیت عالی صرف کنید. فقط باید در نظرداشته باشید که بعد از خریداری چاپگر نیز باید برای آن هزینه کنید. زیرا شما باید جوهر جایگزین را خریداری کنید. بسیاری از شرکت ها چاپگرهای خود را با قیمت پایین عرضه می کنند، اما کارتریج تونر(toner cartridges)  جایگزین خود را با قیمت بسیار بالا می فروشند.

به عنوان مثال، Monochrome Brother  پرینتر لیزری HL-L2320D  را ۱۲۵۰۰۰۰ تومان می فروشد. اما اگر  نیاز به جایگزینی تونر و درام داشته باشید، باید ۷۵۰۰۰ و ۴۵۰۰۰ تومان برای آن بپردازید.

یکی از گزینه ها این است که چاپگر ارزان تر مانند چاپگر Brother Monochrome را خریداری کنید و سپس کارتریج تونر با نام تجاری Ink Toner Store را خریداری کنید که بسیار ارزان تر است. با این روش تونری  که ۷۵۰۰۰۰ دلار فروخته می شود را  تنها با ۱۸۰۰۰۰تومان خریداری می کنید! یکی دیگر از گزینه ها این است که یک چاپگر گرانتر مانند چاپگر  Inkjet را خریداری کنید. پرینتر Inkjet MFC-J6520DW  ۳۰۰۰۰۰تومان فروخته می شود، اما جوهر آن بسیار ارزانتر و ۲۳۰۰۰۰ تومان است.

عیب یابی
چاپگر ها مدلها  و نامهای  تجاری متفاوتی  دارند. مهم است که به درستیتشخیص دهید چه نوع پرینتر را  مورد استفاده قرار می دهید. تمام چاپگرها می توانند مشکلات مشابهی داشته باشند، اما چاپگرهای مختلف، راه حل های مختلفی دارند. به عنوان مثال، گیر کردن کاغذ یک مشکل رایج است که در  تمام چاپگرها اتفاق می افتد. اما چگونگی رفع این مشکل به چاپگر بستگی دارد.

کامپیوتر شما خطای تونر کم است (low toner error) را می دهد، اما شما تونر را  تازه جایگزین کردید.
پیام های خطای چاپگر همیشه قابل اعتماد نیستند. ممکن است شما  تونر قدیمی را با تونری با نام تجاری جدید تعویض کنید و چاپگر همچنان اصرار دارد که به یک کارتریج جدید جوهر نیاز دارد. مگر  اینکه کارتریج به نحوی آسیب دیده یا شکسته شده باشد، ریست چاپگر باید این مشکل را به راحتی حل کند.

ریست شامل چند مرحله است که به معمولا بسیار آسان است. کافیست  در کامپیوتر خود دستورالعمل تنظیم مجدد برای مدل چاپگر خاص خود جستجو کنید. بسته به نوع چاپگری که استفاده می کنید، ممکن است یک راهنمای تصویری نیز وجود داشته باشد که چگونگی ریست را نشان می دهد . اگر هنوز در مورد چگونگی ریست  چاپگر خود مشکل دارید، می توانید با تعمیرکارسلام  تماس بگیرید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما کمک کنیم.

کسی به من گفت درام یا تونر جایگزین کن، اما زمانی که من پرینتر را خریدم مجبور نبودم؟

معمولا هنگامی که یک چاپگر را خریداری می کنید، همراه آن  تونر و درام در داخل آن (در صورت استفاده از آنها) موجود است. بنابراین نه، مجبور نیستید که هنگام خرید چاپگر آنها را خریداری کنید. با این حال، این کارتریج ها معمولا برای همیشه کار نمی کنند و شما باید آنها را در آینده جایگزین کنید. تونر و درام دو قسمت جداگانه هستند که بعد از خرید باید مونتاژ شوند. با این حال نگران نباشید، ، قرار دادن آنها با هم بسیار ساده است. هنگامی که پوشش روی تونر برداشته می شود، به سادگی آن را به در درام می اندازید و سپس تمام بسته را  داخل چاپگر قرار دهید.

چاپگر من چاپ بسیار کند است
اگر پرینتر شما بیش از حد آهسته چاپ کند؛ می تواند به دلایل مختلفی باشد. این بستگی به مدل چاپگر شما تیز دارد، زیرا بعضی از چاپگرها با سرعت بسیار بیشتری چاپ می کنند تا چاپ های با کیفیت بالا پرینت کنند. مدل های دیگر چاپگر بسیار سریعتر چاپ می شوند اما کیفیت آن کم است. ممکن است لازم باشد کیفیت چاپ را در تنظیمات چاپگر تغییر دهید.

اگر میخواهید اسناد روزمره را چاپ کنید، باید کیفیت چاپ را روی تنظیم سریع تنظیم کنید. به چاپ و تنظیمات(Print and Properties) بروید وگزینه  کیفیت کار چاپ(quality of the print job) رابیابید  و آن را تغییر دهید. اگر نمی توانید برای چاپگر خود این تنظیمات را  تغییر دهید، می توانید دستورالعمل های مربوط به مدل چاپگر خاص خود را جستجو کنید.

گیر کردن کاغذ در چاپگر!
اگر در پرینتر شما یک کاغذ مچاله شده باشد، نمیتوانید پرینت کنید. مچاله شدن کاغذ می تواند دلایل بسیاری از جمله:

کاغذ اشتباه بارگذاری شده است
غلطک های کاغذی آسیب دیده اند
کاغذ مصرفی، کثیف و یا مرطوب است
محفظه کاغذ با بیش از یک نوع کاغذ بارگذاری می شود
یک شی مانع مسیر کاغذ است
کاغذ در هنگام چاپ به محفظه کاغذ اضافه می شود

 

چاپگر من چاپ می کند، اما صفحات رگه ای، غیر واضح و یا محو شده اند

کیفیت کار یک چاپگر فقط به خود چاپگر بستگی ندارد بلکه کارتریج جوهرافشان یا تونر و درام(در صورت وجود) از موارد موثرند. نوع کاغذ نیز بر کیفیت چاپ تأثیر می گذارد، بنابراین مطمئن شوید که کاغذ مناسبی را با توجه به چاپی که انجام می دهید ، انتخاب کنید. اگر کاغذ مناسب است، ممکن است  مشکل از تونر باشد. ابتدا تونر را بیرون آورید و به آرامی آن را از یک طرف به طرف دیگر حرکت دهید. تونر را تکان ندهید و مراقب باشید که رول تونر را لمس نکنید زیرا می تواند اثر انگشت را روی تونر بگذارد. اگر شما زیاد چاپ نمی کنید، گاهی اوقات تونر ته نشین می شود و باید فعال شود. اگر پرینتر شما به جای تونر از جوهر استفاده می کند، ممکن است جوهر خشک شده باشد و باید جایگزین شود.

هر بار که چیزی را چاپ می کند یک صفحه خالی کاغذ بعد از آن خارج می شود
دلیل اینکه یک ورق اضافی کاغذ چاپ می شود به دلیل تنظیمات چاپ است. این تنظیم به طور معمول در دفاتر استفاده می شود که حجم چاپ بالا است و چاپ چندین کاربر وجود دارد. ورق اضافی کاغذ را برای جدا کردن کارهای چاپی چاپ می کند، اما اگر فقط شما از چاپگر استفاده می کنید می تواند  واقعا آزار دهنده باشد . خوشبختانه، حل این مشکل  آسان است! به  تنظیمات چاپگر و دستگاه در کامپیوتر خود بروید، روی چاپگر خود کلیک کنید و سپس بر روی تنظیمات چاپگر کلیک کنید. می توانید صفحات جداساز (separator pages) را حذف کنید.

کامپیوتر من چاپ را به چاپگر اشتباه ارسال می کند.

اگر بیش از یک چاپگر دارید، یکی از اشتباهاتی که ممکن است رخ دهد؛ پرینتر اشتباهی، پرینت کند. این یک اتفاق تصادفی است، اما به راحتی درست می شود. شما می خواهید به پوشه دستگاه و چاپگر خود بروید و روی چاپگری  که می خواهید کلیک کنید. شما گزینه ای برای چاپگر پیش فرض خود خواهید داشت. بسته به کامپیوتر شما این مراحل ممکن است متفاوت باشد، اما معمولا یکسان هستند.

عیب یابی مسائل مربوط به سخت افزار
رفع برخی از ایرادات بسیار ساده  هستند. اطمینان حاصل کنید که پرینتر وصل شده است، روشن و آماده چاپ باشد. اگر چراغ خطای چشمک زدن است، راهنمای کتابچه راهنمای کاربر یا آنلاین را چک کنید تا ببینید چه خطایی به این معناست. گزینه دیگر این است که سعی کنید یک صفحه تست داخلی را چاپ کنید. اگر صفحه تست داخلی چاپ نشود، سعی کنید چاپگر را خاموش و روشن کنید، تونر کارتریج  را در بیاورید و دوباره آن را وصل کنید، و سپس یکبار دیگر صفحه تست را چاپ کنید.

مشکلات اتصال چاپگر
اگر صفحه تست  را امتحان کرده اید و خوب پرینت شده است، اما همچنان مشکل  دارید می تواند مشکل از اتصال  باشد. چاپگرها می توانند به صورت لوکال یا از طریق یک شبکه متصل شوند. چاپگرهای لوکال معمولا توسط یک USB متصل می شوند در حالیکه چاپگرها از یک کابل پارالل (parallel cable) استفاده می کنند. اگر از USB استفاده می کنید، مطمئن شوید که کابل USB به چاپگر و کامپیوتر متصل است. اگرکابل USB دیگری  دارید سعی کنید کابل USB را تغییر دهید یا از پورت USB دیگر استفاده کنید. اگر اتصال هنوز کار نمی کند، درایو USB یا چاپگر ممکن است خراب است. خرابی USB مشکل نرم افزاری است.

کابل های پارالل کمتر مورد استفاده قرار می گیرند، اما اگر از آن استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که کابل ها به طور محکم به چاپگر و کامپیوتر وصل شده اند. بر خلاف USB، کابل پارالل گاهی کار می کند و گاهی کار نمی کند.

 digibaan.ir/


اصول اولیه را بررسی کنید

اگر متوجه شدید که پرینتر شما مشکل دارد و هیچ یک از راه حل های ذکر شده در بالا برای مشکل شما قابل اجرا نیست، اصول اولیه را بررسی کنید. اطمینان حاصل کنید که چاپگر دارای برق، متصل و روشن است. دو بار چک کنید که کاغذ در سینی کاغذ وجود دارد و آن را به درستی قرار داده است. گاهی اوقات شما می توانید کاغذ را قرار داده ، آن را بیرون بیاورید و سپس به عقب بر گردانید تا مشکل را حل کنید. اگر خوش شانس باشید، مشکل فقط با بررسی ابتدایی به راحتی حل  خواهد شد.

اجرای Print Doctor

گاهی اوقات چاپگر خطایی را ارائه می دهد و هیچ توضیحی برای آنچه که به معنای آن است، وجود ندارد. اکثر چاپگرها یک “Doctor” دارند که برنامه ای است که می توانید برای مشکلات اجرا کنید و مشکلات تشخیص داده می شود. به عنوان مثال، HP دارای یک برنامه به نام Print and Scan Doctor است که می تواند در هر کامپیوتری که از ویندوز استفاده می شود استفاده شود. متاسفانه، برای Mac OS X این برنامه کار نمی کند.

۵۰.۴ Error

بسته به نوع چاپگر شما، شما ممکن است خطای ۵۰.۴ را ببینید. پرینترهای لیزری بخشی  بنام fuser  دارند  که همان چیزی است که تونر را به کاغذ متصل می کند. درست مثل واحد درام و کارتریج تونر، fuser در نهایت باید در طول عمر چاپگر جایگزین شود. مثلا در HP، یک fuser حدود ۱۰۰۰۰۰  عمر می کند بنابراین اگر تعداد چاپ شما زیاد نیست، معمولا  نیازی به جایگزین کردن fuser نیستید. به خاطر داشته باشید اگر چاپگر مشکل دارد مثلا مچاله شدن کاغذ fuser عمر کمتری  خواهد داشت، کیفیت fuser نیز رای طول عمر آن  مهم است.

پیغام خطا اسپولر (Spooler)
“اسپولر” نرم افزاری است که پرینت را روی حافظه یا هارد دیسک کامپیوتر ذخیره می کند. به طور معمول این ذخیره سازی فقط موقتی است هنگامی که چاپ انجام می شود، پرینت دیگر بر روی کامپیوتر ذخیره نمی شود. با این حال، اگر مدت زمان زیادی برای برای چاپ چیزی منتظر مانده اید، ممکن است مشکلی با spooler وجود داشته باشد. ساده ترین راه برای بازنشانی (reset) اسپولر  بوسیله ری استارت کامپیوتر و نرم افزار اسپولر است.

فقط نصف صفحه چاپ میشود

اگر تنها نیمی از صفحه چاپ می شود، بسیاری از چیزها ممکن است اشتباه باشد. از چاپگر خارج شوید، کامپیوتر را خاموش کنید و هر دو دستگاه را مجددا راه اندازی کنید. هنگامی که همه چیز دو دوباره اجرا شود، یک صفحه تست را اجرا کنید. اگر صفحه تست خود را به طور معمول چاپ نکند، چراغ خطای اضافی در چاپگر ممکن است وجود داشته باشد. شما می توانید در وب معنی چراغ ها را  جست و جو کنید. مشکل می تواند مربوط به چاپگر یا تونر یا درام باشد. پیام خطا باید مسئله را توضیح دهد، اما اگر این طور نیست، می توانید پیام خطا را آنلاین برای توضیح  بیشتر جستجو کنید.

عکسهای شطرنجی (Pixelated)

اگر چاپ عکس یکی از دلایل اصلی شما برای استفاده از چاپگر است، هیچ چیز بدتر از تصاویر تار یا شطرنجی نیست. هرچند چاپ کردن عکس ها می تواند سخت باشد، چون نحوه ای که  بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود با حالت پس از چاپ متفاوت است . دلیل آن وضوح (resolution) است. وضوح یک عکس چاپ شده بسیار بالاتر از رزولوشن صفحه کامپیوتر است. مهم است که توجه داشته باشید که عکس هایی که در حال حاضر تار شده اند یا وضوح درست  ندارند  خوب چاپ نمی شوند. همچنین  مهم است که مطمئن شوید قادر به چاپ عکس های با کیفیت است، اگر عکس ها خودشان تار هستند، هیچ راهی برای واضح شدن آن از طریق چاپگر وجود ندارد.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۳۲:۱۶ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

چگونه مشکل قطعی وای‌فای را رفع کنیم؟

تعمیر مودم


گاهی اوقات مشکلات وای‌فای آزاردهنده و خسته‌کننده می‌شوند. به‌ویژه، زمانی که کار مهمی داریم و باید ایمیلی بفرستیم یا چیزی را چک کنیم. 


روترهای بی‌سیم، دستگاه‌های مکانیکی و الکترونیکی هستند که ممکن است هر اتفاقی برایشان بیفتد. از هنگ کردن ساده بگیرید یا خراب شدن یک قطعه یا مشکل نرم‌افزاری که باعث شوند وای‌فای قطع شود.

به طور کلی مشکلات وای‌فای در چند دسته قرار می‌گیرند:

۱- وای‌فای قطع است و هیچ‌گونه سیگنال یا نام شبکه‌ای دیده نمی‌شود.

۲- وای‌فای دیده می‌شود ولی اتصال برقرار نمی‌شود.

۳- وای‌فای دیده می‌شود ولی اینترنت نیست.

۴- وای‌فای دیده می‌شود و اینترنت هم هست ولی هیچ دیتایی تبادل نمی‌شود.

ن آموزش می‌خواهم کمی درباره روش‌های رفع مشکل شماره یک صحبت کنم؛ هنگامی که وای‌فای قطع یا چراغ شبکه بی‌سیم (Wireless) روتر قرمز رنگ است. اگر وای‌فای هست ولی دستگاه شما نمی‌تواند به آن متصل شود؛ موضوع دیگری است و راه‌حل متفاوتی دارد.

وقتی وای‌فای گم می‌شود
ممکن است یک روز صبح از خواب بیدار شوید و ببینید اصلا شبکه بی‌سیم شما نیست! 

یا در هنگام کار با اینترنت و وسط یک دانلود متوجه شوید که شبکه قطع شده است و وقتی پیگیری کنید؛ متوجه شوید اصلا وای‌فای قطع شده است و چراغ شبکه بی‌سیم روتر خاموش یا قرمز است.

قطع برق یا نوسانات ولتاژ، به‌روزرسانی فریم‌ویر روتر، دستکاری تنظیمات روتر و حتا هک شدن روتر می‌تواند منجر به قطع شدن وای‌فای شوند. بنابراین؛ بیشتر از اینکه دنبال دلیل چرایی قطعی وای‌فای باشیم؛ بهتر است راه‌حل‌های موجود را بررسی کنیم:

۱- مشکل از روتر است یا دستگاه؟
ابتدا سعی کنید بفهمید مشکل از روتر بی‌سیم یا دستگاه شما است. مثلا اگر کامپیوتر نمی‌تواند شبکه بی‌سیم یا وای‌فای را پیدا کند و وصل شود؛ سعی کنید با تبلت یا گوشی تلفن همراه هم دنبال وای‌فای بگردید. اگر با گوشی به وای‌فای وصل می‌شوید ولی کامپیوتر یا نوت‌بوک شما وای‌فای را پیدا نمی‌کند یا وصل نمی‌شود؛ مشکل از روتر نیست و باید علت قطعی را در دستگاه خودتان دنبال کنید. اگر با گوشی و تبلت یا کامپیوتر دوم هم برای اتصال به وای‌فای مشکل دارید؛ مراحل زیر را طی کنید:

۲- ریستارت سخت و نرم
من در این مواقع؛ اولین کاری که می‌کنم یک ریستارت یا روشن/خاموش کردن روتر است. اگر وای‌فای بی‌دلیل قطع شده باشد؛ ممکن است روتر هنگ کرده یا به مشکلی برخورد کرده باشد و یک روشن/خاموش می‌تواند همه‌چیز را به حالت اولیه برگرداند. 

 


اختلالات آب‌وهوایی یا نوسانات برق می‌توانند یکی از عوامل قطعی وای‌فای باشند.

۳- بررسی پنل مدیریتی
اگر با یک ریستارت مشکل قطعی وای‌فای رفع نشده است؛ به سراغ پنل مدیریتی روتر بی‌سیم بروید و تنظیمات شبکه بی‌سیم را نگاهی بیندازید. گاهی اوقات بر اثر یک مشکل، روتر قاطی می‌کند و تنظیمات به حالت اولیه خود برمی‌گردند یا غیرفعال می‌شوند.

در بخش تنظیمات شبکه بی‌سیم، ببینید نام شبکه یا SSID تعریف شده درست است و باند رادیویی و رمزعبور شبکه مشکلی ندارند. بهتر است دوباره از ابتدا تنظیمات شبکه بی‌سیم را چک و در صورت لزوم؛ این تنظیمات را دوباره وارد روتر بی‌سیم کنید.

نگاهی به بخش تنظیمات پیشرفته نیز بیندازید. گاهی اوقات یک گزینه یا تیک می‌تواند باعث قطعی وای‌فای شود. ممکن است گزینه پنهان‌سازی SSID را فعال کرده باشید که دیگر به طور طبیعی نباید وای‌فای دیده شود.

۴- به‌روزرسانی فریم‌ویر
اگر با بررسی پنل مدیریتی روتر نیز مشکل حل نشد؛ به سراغ سایت شرکت تولیدکننده روتر بروید و ببینید یک بسته به‌روزرسانی فریم‌ویر جدید عرضه نشده یا اطلاعیه‌ مهمی برای کاربران منتشر نشده است؟ گاهی اوقات یک مشکل بزرگ امنیتی یا سخت‌افزاری در روترهای بی‌سیم رخ می‌دهد و تولیدکننده سریعا نسخه به‌روزرسانی فریم‌ویر می‌دهد.

 

www.digibaan.ir
۵- تماس با شرکت نمایندگی و پشتیبانی
اگر ریستارت، بررسی پنل مدیریتی و به‌روزرسانی فریم‌ویر نتوانستند مشکل روتر بی‌سیم را حل کنند؛ دیگر کاری از دست شما ساخته نیست و باید با شرکت نمایندگی و پشتیبانی روتر تماس بگیرید. اصلا استفاده از روش‌های خطرناک و غیراصولی که اطلاع و مهارت کاملی ازشان ندارید را پیشنهاد نمی‌کنم. بهتر است یک کارشناس و تیم فنی متخصص این روترها؛ مشکل را حل کند تا اینکه خودتان دست به کار شوید و روتر را باز کرده و بخواهید براساس برخی آموزش‌های روی اینترنت، مشکل را رفع کنید.

 


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۵:۲۵:۲۷ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

داستان صوتی کودکانه


ادبیات کودک عبارت است از تلاشی هنرمندانه در قالب کلام، برای هدایت کودک به سوی رشد ، با زبان و شیوه ای مناسب و درخور فهم او.

در کشور ما به رغم وجود گنجینه های علم و معرفت و داستان‌ها و افسانه های زیبا و آموزنده ، اولیا و مربیان بیشتر وقت خود را به مسائل آموزشی کودکان اختصاص می دهند و دانش آموزان نیز در خانه و مدرسه بیشتر اوقات خود را صرف یادگیری های غیر فعال کرده و بدین ترتیب از سختی و خشکی دروس و اضطراب امتحان و نمره رنج می برند.


در نتیجه اغلب اولیا و مربیان از هدف اصلی تعلیم و تربیت که پرورش انسان های خلاق ، مبتکر و کارآمد است، باز می مانند.

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

هدف از ذکر این مطالب آشنایی اولیه با روش های قصه خوانی و قصه گویی برای کودکان دبستانی است که نقش به سزایی در رشد و شکوفایی خلاقیت در کودکان دارد.

ادبیات کودک چیست؟
ادبیات کودکان شامل قصه، شعر، نمایش، افسانه و داستان است. ادبیات کودکان عبارت است از تلاشی هنرمندانه در قالب کلام، برای هدایت کودک به سوی رشد، با زبان و شیوه ای مناسب و درخور فهم او.

به بیانی دیگر، ادبیات عبارت است از چگونگی تعبیر و بیان احساسات، عواطف و افکار به وسیله ی کلمات در اشکال و صورت های گوناگون.

ادبیات، کودک را در همه ی اوقات زندگی پرورش می دهد و باعث مسرت خاطر، وسعت تخیل و قوت تصور او می شود و نیز نیروی ابتکار و ابداع به او می بخشد.

داستان‌ها و اشعاری که کودکان می خوانند و می شنوند اثری عمیق در فکر و روحیه ی آنان می گذارد و ایشان را برای رویارویی با مسائل رشد و معاشرت با دیگران آماده می سازد و نیز در درک و فهم مشکلات زندگی آنان را یاری می کند.

ادبیات کودک، به ویژه در زمینه های زبان آموزی و آموختن کلمات تازه به کودکان، نقش قاطعی دارد.

هدف های برنامه ی ادبیات کودکان در آموزش و پرورش دوره ی ابتدایی
کمک به پرورش قدرت بیان و عواطف و افکار کودکان.
 تقویت و پرورش نیروی تخیل در کودکان.
 تحریک قوه ی ابتکار و ابداع در کودکان.
 ایجاد عشق و علاقه به ادبیات در کودکان.
در تعریف ادبیات کودکان می توان گفت: مجموعه ی نوشته ها، سروده ها و گفتارهایی است که از طرف بزرگسالان جامعه برای استفاده ی خردسالان فراهم می آید، یا خردسالان خود خالق آن هستند.
 رشد اعتماد به نفس کودک و علاقه مند ساختن او به آزادی و عدالت اجتماعی.
 برآورده کردن نیازهای عاطفی کودک و آماده ساختن او برای دریافت پیام های اخلاقی و انسانی و شهروندی خوب بودن.

آشنایی با ادبیات کودک و تاثیر قصه بر آن

تأثیر قصه در کودکان
داستان و قصه نقش بسیار مهمی در تکوین شخصیت کودک دارد. از طریق قصه ها و داستان های خوب، کودک به بسیاری از ارزش های اخلاقی پی می برد.

پایداری، شجاعت، نوع دوستی، امیدواری، آزادگی، جوانمردی، طرفداری از حق و حقیقت و استقامت در مقابل زور و ستم ارزش هایی هستند که هسته ی مرکزی بسیاری از قصه ها و داستآن ها را تشکیل می دهند.

پرورش حس زیبایی شناسی در کودک، متوجه ساختن کودک به دنیایی که اطرافش را فرا گرفته، پرورش عادات مفید در کودک، تشویق حس استقلال طلبی و خلاقیت کودک هدف های اصلی طرح قصه های خوب برای کودکان است.

 

www.voolak.com/%d8%a2%d9%82%d8%a7-%d9%be%d9%84%db%8c%d8%b3-%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a8%d9%88%d9%86-2/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۳۲:۲۰ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

شش نکته که باید هنگام قصه گویی برای کودکان رعایت کنید

مهسا علی میرزایی


همان‌قدر که قصه گویی برای کودکان مهم است، اجرای درست آن نیز اهمیت دارد. شش نکته‌ای که در ادامه بیان می‌شود به شما کمک می‌کند تکنیک‌ها قصه گویی را به‌خوبی درک کنید و قصه گوی بهتری شوید.


به این نکته‌ها هنگام قصه گویی برای کودکان توجه کنید

 


۱. میزان طولانی بودن داستان

داستان نه باید خیلی کوتاه باشد و نه خیلی طولانی. یک داستان خیلی کوتاه شاید نتواند پیام را به‌درستی منتقل کند و یک داستان بلند هم شاید برای کودکان خسته‌کننده شود و جذابیتش را از دست بدهد؛ بنابراین با در نظر گرفتن سن و شرایط مخاطب در مورد میزان طولانی بودن داستان تصمیم بگیرید.

۲. شرایط مناسب

هنگام قصه گویی برای کودکان یک مکان و فضای راحت انتخاب کنید. یک فضای مناسب حس و حال خوب را ایجاد می‌کند.

۳. مقدمه مناسب

اگر می‌خواهید قصه‌ای بگویید، درباره جایی که داستان را از آن شنیده‌اید و کسی که آن را برایتان تعریف کرده است یا مکانی که قصه در آن رخ داده، صحبت کنید. برای کودک بگویید این داستان چه کمکی در زندگی‌تان کرده است و فکر می‌کنید چه فایده‌ای برای او داشته باشد. تلاش کنید از همان ابتدا احساس اشتیاق و علاقه‌مندی را در کودک بیدار کنید.

 


 


۴. حالت‌های چهره متناسب با داستان

هنگامی‌که مشغول قصه کودکانه برای کودکان هستید، از حرکت‌های دست و حالت‌های چهره خود کمک بگیرید و تلاش کنید این حرکت‌ها متناسب با قصه باشد. حتی می‌توانید صداهای گوناگون دربیاورید یا از کودک بخواهید این کار را انجام دهد تا داستان جذاب‌تر شود.

۵. بلند و شمرده

با صدای بلند و رسا اما درعین‌حال شمرده و آهسته قصه گویی کنید. صدایتان باید بتواند احساسات مختلف داستان را برای کودکان بیان کند. تن و لحن صدای خود را هنگام قصه گویی تغییر دهید و هر کجا لازم است درنگ کنید.

۶. مشارکت دادن کودک

تلاش کنید با استفاده از جمله‌ها مختلف و مطرح کردن پرسش‌هایی مانند: «تو می‌دانی؟» او را هم در جریان قصه گویی شرکت دهید. شما می‌توانید درباره پیام داستان هم از کودک سؤال بپرسید و به این روش او را در فعالیت شریک کنید.

 www.voolak.com


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۱۸:۰۴ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

اهمیت قصه کودکانه گفتن برای کودکان

 

اهمیت قصه کودکانه گفتن برای کودکان

 


گروه ویراستاران کتابک


قصه گفتن یا خواندن کتاب برای کودکان یکی از بهترین راه‌های گذراندن وقت با آن‌ها است. قصه های کودکانه گفتن نه تنها صمیمیت شما را با کودک افزایش می‌دهد، بلکه به رشد ذهنی و گسترده شدن دایره لغات او نیز کمک می‌کند. با خواندن کتاب یا قصه گفتن برای کودک، در واقع او را با اصوات گوناگون آشنا می‌کنید و در عین حال ارزش واقعی مطالعه را به او نشان می‌دهید. همین امر باعث می‌شود کودک در سنین بالاتر اشتیاق بیشتری به مطالعه نشان دهد. قصه گفتن برای کودک باعث تقویت قوه تخیل او می‌شود و حس کنجکاوی او را بر می‌انگیزد. خواندن کتاب‌هایی که مخصوص کودکان و دارای تصاویر زیبا و جذاب هستند مهارت تفکر را در کودک تقویت می‌کند. کودک نسبت به پدیده‌های اطراف خود اشتیاق بیشتری نشان می‌دهد و در آن‌ها دقت بیشتری می‌کند.


تقویت مهارت‌های ذهنی کودک

شنیدن قصه یا کتاب مهارت‌های ذهنی کودک را تقویت می‌کند. برعکس تماشای تلویزیون که قوه تخیل کودک را تنبل می‌کند و اجازه تفکر مؤثر را به او نمی‌دهد، شنیدن قصه باعث می‌شود کودک از دانسته‌ها و تصاویر ذهنی خود استفاده کند. کودکان صحنه‌های داستان را در ذهن خود همانطور که دوست دارند می‌سازند و از اینکار لذت می‌برند.

گفتن قصه‌های غنی برای کودکان باعث می‌شود آن‌ها با فرهنگ و آداب و رسوم ملی خود بیشتر آشنا شوند و در رابطه با جامعه و خانواده خود اطلاعات بیشتری کسب کنند. از طریق قصه یا کتاب می‌توان کودکان را با مفاهیمی اخلاقی نظیر صداقت، شجاعت، فداکاری، محبت و ... آشنا کرد. همچنین می‌توان تنوعی را که در میان مردم جهان و جوامع گوناگون وجود دارد به آن‌ها نشان داد.

ساختن قصه‌های خیالی با تصاویر کتاب

قصه گفتن برای کودکان تنها به معنای خواندن کتاب برای آن‌ها نیست. شما می‌توانید با فرزندتان به تصاویر یک کتاب نگاه کنید و برای او با توجه به تصاویر قصه‌ای خیالی بسازید و برای او بگویید. شاید با اینکار استعداد نهفته خودتان نیز در قصه‌گویی آشکار شود. همچنین می‌توانید نظر فرزندتان را نیز راجع به تصاویر جویا شوید. شما می‌توانید از طریق قصه‌هایی که برای فرزندتان می‌گویید، او را با پدیده‌های اطراف بیشتر آشنا کنید و یا حتی او را برای انجام کاری آماده کنید. مثلاً اگر قرار است او را نزد پزشک ببرید و تصور می‌کنید که ممکن است فرزندتان دچار واهمه شود، می‌توانید پیش از اینکار قصه‌ای در این رابطه برای او بگویید تا تصویری خیالی در ذهن او بسازید و آمادگی او را افزایش دهید.

ایجاد روابط صمیمانه

همچنین می‌توانید قصه واقعی از زندگی خودتان و حوادثی که در گذشته، مثلاً دوران کودکی، برایتان اتفاق افتاده است برای فرزندتان بگویید. با اینکار، علاوه بر سرگرمی، فرزندتان با شما و گذشته‌تان نیز بیشتر آشنا می‌شود. قصه گفتن علاوه بر کودکان برای والدین نیز بسیار مفید است. پدر یا مادر می‌توانند از طریق قصه گفتن یا خواندن کتاب برای فرزندشان با او ارتباط برقرار کنند و در روابط خود، صمیمیت را افزایش دهند. کودکانی که روابط صمیمانه‌ای با والدین خود دارند، در آینده کمتر دچار آسیب‌های اجتماعی می‌شوند و در روابط خود با دیگران موفق‌ترند. همچنین والدینی که با فرزند خود رابطه نزدیکی دارند، راحت‌تر می‌توانند رفتار آن‌ها را کنترل کنند و آن‌ها را در زندگی راهنمایی کنند.

سن مناسب

برای قصه گفتن یا خواندن کتاب، هیچ سن خاصی سن مناسب مشخص نشده است. هر چه سن کودک کمتر باشد بهتر است. برخی متخصصان معتقدند می‌توان برای کودک از همان دوران نوزادی قصه گفت؛ اما از نظر برخی دیگر، بهترین سن برای قصه گفتن یا خواندن کتاب، ۴ – ۶ ماهگی است زیرا از این سن به بعد کودک می‌تواند سر و گردن خود را کنترل کند و به تصاویر کتاب نگاه کند. در هر صورت، در هر سنی که برای فرزندتان کتاب بخوانید او از قرار گرفتن در بغل شما و شنیدن صدایتان لذت خواهد برد.

یکی از بهترین سرگرمی‌ها

قصه گفتن یا خواندن کتاب، علاوه بر مزایای مذکور، یکی از بهترین انواع سرگرمی‌ها است. کودکان عاشق شنیدن قصه هستند! مطمئن باشید هر زمانی که بخواهید برای آن‌ها قصه بگویید، آن‌ها از خود آمادگی و اشتیاق نشان خواهند داد. پس قصه گفتن را فقط به پیش از خواب محدود نکنید. هنگام سفر در قطار، هواپیما یا خودروی شخصی، در پارک، در حمام و یا حتی در مطب پزشک می‌توانید برای فرزندتان قصه بگویید و او را سرگرم کنید.

قصه گفتن یا خواندن کتاب به سایر زبان‌ها

بسیاری از والدین، علاوه بر زبان مادری به یک یا چند زبان دیگر نیز مسلط هستند. اگر شما جزء این دسته از والدین هستید، از فرصتی که در اختیاردارید به نفع فرزندتان استفاده کنید. برای او به زبانی دیگر قصه بگویید یا کتاب بخوانید. همچنین می‌توانید شعرهای آن زبان را برای او بخوانید. با اینکار، پایه‌های اولیه یادگیری زبان دوم در ذهن فرزند شما شکل می‌گیرد و همین در آینده برای یادگیری زبان دیگر به او کمک خواهد کرد. قصه گفتن به زبانی دیگر به تقویت مهارت‌های زبانی خود شما نیز کمک خواهد کرد. برای تسهیل اینکار می‌توانید از کتاب‌های دوزبانه استفاده کنید. 

 

 

http://www.voolak.com/%d8%a2%d9%82%d8%a7-%d9%be%d9%84%db%8c%d8%b3-%d9%85%d9%87%d8%b1%d8%a8%d9%88%d9%86-2/


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۴:۰۴:۳۰ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

قصه

 

 

 

 

 

متخصصان روان شناسی ، قصه کودکانه گفتن را برای تکامل مغز نوزادان و کودکان لازم می دانند و می‌گویند: با قصه‌گویی ، علاوه بر شناساندن صدای والدین ، صحبت کردن برای کودک راحتت می‌شود و کلمات را صحیح و کامل ادا می‌کند

 


دکتر"نرگس کچوئی " روان شناس، در گفت و گو با ایرنا گفت: والدین براین باورند که نوزاد هیچ چیز را متوجه نمی‌شود و لازم نیست با او حرف بزنند، این در حالی که مغز نوزاد آماده برای پذیرش و یادگیری است و دوست دارد صدای والدین خود را بشنود و با محیط آشنا شود

وی گفت : والدین حتما باید نام اشیا ، غذا،اسباب‌بازی و یا هرچیز دیگری را که به نوزاد می‌دهند برای او بگویند و زمانی که کودک سعی می‌کند به هر لفظی کلمه را ادا کند صحبت کردن او را قطع نکنند و اجازه دهند آن گونه که راحت است آن را تلفظ کند

 

وی بااشاره به اینکه نوزادان به صدای افراد مونث بهترین پاسخ را می‌دهند ، افزود : مطالعات نشان داده است که صحبت با زبان کودک ،  باعث تاخیر در تکامل گفتار نمی‌شود ، اما والدین باید سعی کنند در صحبت با کودک ترکیبی از لغات بزرگسالان را با صدای بچه گانه مورد استفاده قرار دهند

 

کچوئی گفت : در واقع با این عمل بسترسازی مناسبی را برای کودک در ادای صحیح کلمات فراهم کرده‌ایم

دکتر "محمود رسالتی" روان شناس نیز با اشاره به اینکه از چهار ماهگی به بعد، پنج حس نوزاد از تعامل و واکنش بیشتری برخوردار می‌شود، گفت :بینایی کودکان بعد ازچهارماهگی در حال افزایش است به طوری که توانایی پی‌گیری اجسام متحرک را از خود نشان می‌دهد

 


وی افزود : والدین باید بعد از چند ماه فضای اتاق کودک را تغییر دهند و او را با دیگر فضاهای بیرون از خانه و دیگر افراد خانواه آشنا کنند

وی اضافه کرد: کودکان علاقه‌مند به دیدن عکسهایی با رنگهای شاد و پیچیده می باشند بنابر این باید برای آنها کتابهای داستانی تهیه شود  که رنگی وبا تصویرهای بزرگ باشد زیرا این عمل باعث افزایش آشنایی و عکس العمل کودک می‌شود

 


رسالتی با اشاره به اینکه حس شنوایی کودک نسبت به تکلم او حساس‌تر است، گفت:کودک دوست دارد صداهای مختلف را بشنود و در مقابل آنها بسته  به علاقه عکس العمل نشان می‌دهد به طوری که حتی آنها را تقلید می‌کند و منتظر تشویق والدین می‌ماند

رسالتی گفت: والدین باید حس چشایی فرزندان خود را تحریک کنند و بشناسند زیرا برخی از کودکان نسبت به یک سری از غذاها و طعم‌ها آلرژی دارند که این خود باعث بیماری و بیقراری کودکان می‌شود

 


وی افزود : درباره حس لامسه کودکان باید اجازه داد آنها همه چیز را در خصوص زبری ، نرمی ، گرماو سرما احساس کنند تا بتوانند در مقابل آنها عکس العمل نشان بدهند

وی اضافه کرد : اولین پله برای بیدار و فعال کردن این حس در نوزادان نوازش و در آغوش گرفتن آنها است زیرا با این عمل به او این احساس منتقل می شود که او را دوست دارند و جایش امن است

 

قصه و تأثیر آن در تربیت کودکان

http://www.urmiacity.com

 

این مطلب در چهار قسمت ارائه می شود.

 


( قسمت اول )

در کشور ما به رغم وجود گنجینه های علم و معرفت و داستآنها و افسانه های زیبا و آموزنده، اولیا و مربیان بیشترین وقت خود را به مسائل آموزشی کودکان اختصاص می دهند و دانش آموزان نیز در خانه و مدرسه بیشتر اوقات خود را صرف یادگیری های غیر فعال کرده، از سختی و خشکی دروس و اضطراب امتحان و نمره رنج می برند. بدین ترتیب اغلب اولیا و مربیان از هدف اصلی تعلیم و تربیت که پرورش انسان های خلاق، مبتکر و کارآمد است، باز می مانند.

هدف از ذکر این مطالب آشنایی شما با روش های قصه ی کودکانه خوانی و قصه گویی برای کودکان دبستانی است که نقش بسزایی در رشد و شکوفایی خلاقیت در کودکانن دارد.

ادبیات کودکان چیست؟

ادبیات کودکان شامل قصه، شعر، نمایش، افسانه و داستان است. ادبیات کودکان عبارت است از تلاشی هنرمندانه در قالب کلام، برای هدایت کودک به سوی رشد، با زبان و شیوه ای مناسب و در خور فهم او. به بیانی دیگر، ادبیات عبارت است از چگونگی تعبیر و بیان احساسات، عواطف و افکار به وسیله ی کلمات در اشکال و صورت های گوناگون.

ادبیات، کودک را در همه ی اوقات زندگی پرورش می دهد و باعث مسرت خاطر، وسعت تخیل و قوت تصور او می شود و نیز نیروی ابتکار و ابداع به او می بخشد. داستآنها و اشعاری که کودکان می خوانند و می شنوند اثری عمیق در فکر و روحیه ی آنان می گذارد و ایشان را برای رویارویی با مسائل رشد و معاشرت با دیگران آماده می سازد و نیز در درک و فهم مشکلات زندگی آنان را یاری می کند.

ادبیات کودک، به ویژه در زمینه های زبان آموزی و آموختن کلمات تازه به کودکان، نقش قاطعی دارد.

هدف های برنامه ی ادبیات کودکان در آموزش و پرورش دوره ی ابتدایی عبارت اند از:

1-    کمک به پرورش قدرت بیان و عواطف و افکار کودکان.

2-    تقویت و پرورش نیروی تخیل در کودکان.

3-    تحریک قوه ی ابتکار و ابداع در کودکان.

4-    ایجاد عشق و علاقه به ادبیات در کودکان.

در تعریف ادبیات کودکان می توان گفت: مجموعه ی نوشته ها، سروده ها و گفتارهایی است که از طرف بزرگسالان جامعه برای استفاده ی خردسالان فراهم می آید، یا خردسالان خود خالق آن هستند.

5-    رشد اعتماد به نفس کودک و علاقه مند ساختن او به آزادی و عدالت اجتماعی.

6-  برآورده کردن نیازهای عاطفی کودک و آماده ساختن او برای دریافت پیام های اخلاقی و انسانی و شهروندی خوب بودن.

 تأثیر قصه در کودکان

داستان کودکانه و قصه نقش بسیار مهمی در تکوین شخصیت کودک دارد. از طریق قصه ها و داستان های خوب، کودک به بسیاری از ارزش های اخلاقی پی می برد. پایداری،، شجاعت، نوع دوستی، امیدواری، آزادگی، جوانمردی، طرفداری از حق و حقیقت و استقامت در مقابل زور و ستم ارزش هایی هستند که هسته ی مرکزی بسیاری از قصه ها و داستآنها را تشکیل می دهند.

پرورش حس زیبایی شناسی در کودک، متوجه ساختن کودک به دنیایی که اطرافش را فرا گرفته، پرورش عادات مفید در کودک، تشویق حس استقلال طلبی و خلاقیت کودک هدف های اصلی طرح قصه های خوب برای کودکان است.

انتخاب قصه های مناسب

مسئله ی انتخاب کردن قصه، با توجه به انبوه موادی که در اختیار قصه گوست، به ویژه برای قصه گوهای تازه کار و مبتدی، مشکلی اساسی است. حتی بهترین و برجسته ترین قصه گوهای حرفه ای هم قادر به گفتن هر داستانی نیستند. قصه گو، قهرمانان خود را از قصه هایی می سازد که با شخصیت خاص و سبک او متناسب باشند. قصه گوی تازه کار، ابتدا باید سعی کند که ویژگی های شخصیت و سبک گویش خود را ارزیابی کند. سپس از خودش بپرسد: چه نوع داستان هایی را می توانم مؤثر و خوب بیان کنم؟ چگونه می توانم شخصیت خود را با قصه هماهنگ کنم تا هر دو بتوانیم با شنونده ارتباط برقرار کنیم؟

پس از آن که قصه گو کار انتخاب کردن را تمام کرد، وارد مرحله ی آماده کردن داستان برای گفتن می شود که از مهم ترین گام هایی است که در جهت به کار گرفتن فن قصه گویی برداشته می شود. قصه گو باید به خاطر داشته باشد که کار او از بر کردن یا از رو خواندن نیست، بلکه کار او قصه گفتن است که مانند تجربه ای یگانه باقی می ماند.

از بر کردن قصه اغلب نخستین مانعی است که راه سیر طبیعی و خودانگیخته ی یک قصه گویی موفق را سد می کند. قاعده ی درست این است که هرگز نباید داستانی را برای «گفتن» به خاطر سپرد، بلکه با توجه به ساختمان قصه، به خاطر سپردن طرح آن کافی است.

انتخاب و آماده کردن داستان، نخستین گام ها در راه پیشبرد هنر قصه گویی است و هنر قصه گویی بر آنها استوار می شود. قصه گوهای مبتدی و تازه کار به زودی متوجه می شوند زمانی را که برای رسیدن به این مرحله از رشد سپری کرده اند، سرمایه گذاری مفیدی بوده است.

آماده کردن ذهن و بیان ، در ارائه ی موفقیت آمیز یک قصه کودکانه مهم ترین مُتغیّر به شمار می آید. بدون این


http://www.voolak.com/%d9%82%d8%b5%d9%87-%d9%87%d8%a7%db%8c-%da%a9%d9%88%d8%af%da%a9%d8%a7%d9%86%d9%87/


انتخاب و آماده کردن بسیار دقیق، قصه گو نباید انتظار به دستت آوردن یک تجربه ی موفق را داشته باشد.

 

 

 


برای گوش دادن به قصه کودک صوتی اینحا کلیک کنید


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۴ دی ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۰:۴۵ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

 


۱۱ روش برای تعمیر لپ تاپ شما

 


تفاوتی نمی کند که شما یک انسان دائما در حال پرواز باشید , یا لپ تاپ خود را در خانه از اتاقی به اتاق دیگر ببرید , دستگاه قابل حمل شما نسبت به کامپیوتر رومیزی در معرض آسیب های خیلی بیشتری قرار می گیرد. با داشتن این نکته درذهن , سازندگان نوت بوک به گونه ای سیستم هایشان را می سازند تا در برابر هر چیزی از تکان های شدید و سخت تا پرت شدنهای گاه به گاه مقاومت کنند.


با وجود تشکیلات و سازو کارهای نسبتا قوی , لپتاپها اغلب بسرعت علائمی از فرسودگی در داخل و خارج را نشان می دهند. هر کدام از این مشکلات و معضلات ,می تواند برای شما صرف وقت و هزینه را , نه تنها در بهروری از دست رفته , بلکه در تماسهای پشتیبانی فنی و برچسب های حمل و نقل به همراه داشته باشد. خوشبختانه , دردهای مزمن و مشکلات نوت بوک شما می تواند غالبا با تعمیر لپ تاپ سریع درمان شود. برای اشاره دقیق به متداولترین مشکلات , ما از دانش مقامات ارشد پشتیبانی فنی در آلینور , دل , لنووا , و توشیبا استفاده کرده ایم. و برای حمایت و پشتیبانی از تعمیر لپ تاپ شما و راه اندازی آن بوسیله کارهای جزئی , راه حلهایی را ارائه کرده ایم.


۱ .گرم شدن بیش از حد
علایم : سقوط  کامپیوتر , از کار افتادن

راه حل : دریچه های هوا را تمیز کنید , روی دریچه هوا , مواد فیلتر شده بگذارید یا BIOS را به روز رسانی کنید.

گرم شدن بیش از حد می تواند باعث شود عملکرد کامپیوتر شما از بین برود یا باعث ایجاد وقفه هایی مثل سقوط یا از کارافتادن کامپیوتر شود. هرکامپیوتری مقدارزیادی گرما تولید می کند اما لپ تاپها بخاطر اندازه کوچکشان و نبود تهویه هوا , به صورت ویژه در معرض گرم شدن زیادی هستند. گرد و غبار اضافی می تواند دریچه های هوا را مسدود کند و مانع از ورود هوای خنک برای خنک شدن سیستم پردازش مرکزی شود. شما غالبا می توانید مشکلات گرم شدن بیش از حد را با تمیز کردن دریچه های هوا با تمیز کننده صفحه کلید یا یک دستمال حل کنید.


برای پیشگیری از ایجاد گردو غبار اضافی , یک تکه پارچه دارای فیلتر را روی دریچه هوا قرار دهید. اما روی دریچه خروج هوا دستمال نگذارید ,چرا که در آنجا ,هوای داغ بسرعت از سیستم خارج می شود. اگر این دستمال کار نمی کند , شما باید BIOS سیستم تان , که سخت افزار لپ تاپ را کنترل می کند  را به روز رسانی کنید . بیشتر سازندگان لپ تاپ فایل های نصبی پیشنهاد می کنند که به صورت خودکار فایل BIOS , که اغلب مدیریت گرما را مشخص می کند ,را به روز رسانی می کند . حتما اطمینان حاصل کنید که نت بوک شما بهنگام به روز رسانی شدن BIOS ,  به منبع تامین نیرو متصل است.


 راهنمای برای تعمیر لپ تاپ

۲ .هارد دیسک کند

علایم : زمانهای زیادی برای بارگذاری برنامه ها لازم است , و انتقال فایل بکندی صورت می گیرد.

راه حل : دیفرگ کردن دیسک

اطلاعات سازماندهی نشده روی هارد شما می تواند عملکرد را ضعیف کند چون کامپیوتر برای انتخاب کردن از میان قطعه های داده و بخشهای بد روی یک درایو به زمان بیشتری نیاز دارد . این مشکل به آسانی با ابزار توکار ویندوز که Disk Defragmenter نامیده می شوند قابل حل است. شما می توانید از طریق منوی برنامه ها در پوشه ابزار سیستم ها یا موارد قابل دسترسی به این برنامه دسترسی پیدا کنید.بسادگی روی کلید آنالیز کلیک کنید تا ببینید که آیا درایو دیسک شما نیازمند دیفرگ کردن هست یا نه . و سپس برای شروع کردن روی دیفرگ کردن کلیک کنید.

گزینه های دیگرشامل free Power Defragmenter و Diskeeper 2007 می شود که ویژگیهای بیشتری مثل اتوماسیون کامل , دیفرگ کردن زمان واقعی و فناوری InvisiTasking را نیز ارائه می کنند که به Diskeeper امکان می دهد تا بدون تخلیه منابع در پس زمینه اجرا شود .

۳ .باتری شارژ نگه نمی دارد .
علایم : نوت بوک شما وقتی به برق متصل نیست , تنها چند دقیقه کار می کند.

راه حل : تعویض باتری

باتریهای لیتیومی در طول مدت عمرشان توانایی نگهداری شارژ را از دست می دهند. بعد از چند سال , برخی باتریها تنها در کسری از زمان کار ارزیابی شده , شارژ خواهند داشت. تعویض باتری نسبتا ساده است و اغلب از از پشت یا پایین لپ تاپ برداشته می شود.


در هر حال , بسیاری از خرده فروشی ها برای یک باتری جدید , چند صد دلار هزینه می کنند. سایتهایی مثل باتری  دات کام در تخفیف باتری های لپ تاپ متخصص است و باعث می شود با پس انداز هزینه باتری جدید برای لپ تاپ خود بگیرید. برای مثال , باتری لیتیومی D620 دل , ۱۳۹ دلار در وب سایت دل و ۸۳٫۹۹ دلار در وب سایت باتری دات کام قیمت دارد . ( علاوه بر این , این شرکت یک ضمانت دو ساله و یک تضمین عودت پول ۴۵ روزه را در همه سفارشات باتری لپ تاپ ارائه می کند. )


۴ .نیاز به حافظه بیشتر
علایم : بهنگام استفاده از چندین نرم افزار , یا نصب عملکرد کند می شود و زمان راه اندازی زیاد است.

راه حل : رم (RAM) خود را به روز رسانی کنید و یک درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را امتحان کنید.

اگر مدت زمان زیادی , زمان لازم است تا لپ تاپ شما راه اندازی شود , شما باید برنامه های آغاز به کار کامپیوتر خود را بررسی کنید. برای انجام این کار , نشانه گر را روی ایکون ها در نوار وظایف  در گوشه سمت راست صفحه قرار دهید . اگر شما بندرت از هر یک از این برنامه ها استفاده می کنید , راست کلیک کرده و آنها را غیر فعال کنید. برای اینکه کنترل داشته باشید که وقتی شما راه اندازی می کنید , کدام برنامه ها بارگذاری می شوند , System Suite 7 Professional که شامل ۶۰ ابزار قدرتمند , یک مدیر اغاز به کار و یک بهینه ساز می شود را دانلود کنید.


اگر نیاز داری که یک تراشه حافظه جدید بخرید , کینگ استون و کروشیال ابزاری را در وب سایت هایشان ارائه می کنند که تعیین می کند که کدام محصولات با نوت بوک شما سازگار است. همچنین می توانید به www.4allmemory.com مراجعه کنید. کاربران ویستا می توانند از ابزار تشخیص حافظه جدید در Windows Vista استفاده کنند , تنها در نوار جستجو کلمه " حافظه " را تایپ کنید , و در صورت لزوم ,  OS حافظه فیزیکی شما را برای مشکلات و تعویض موارد توصیه شده اسکن خواهد کرد.

ممکن است کاربران ویستا درایو USB فعال سازی شده توسط ReadyBoost را از مواردی مثل Corsair, Kingston, Lexar, or SanDisk اتخاذ کنند.

این دستگاه ها می توانند با استفاده از فضای آزاد در درایو USB به عنوان مخزن موقتی حافظه ,زمانهای آغاز به کار برخی برنامه ها را بهبود بخشند.

۵ .خرابی هارد دیسک برای تعمیر لپ تاپ
علایم : صداهای بلند کلیک کردن در هر زمان که کامپیوتر به داده هایی از هارد درایو دسترسی پیدا می کند.

راه حل : مکانهای پشتیبانی آنلاین , تعویض هارد دیسک

بدیهی است , بهترین دفاع علیه خرابی هارد دیسک , راه حل پشتیبانی خوب است. این روزها , بسیاری از گزینه ها وجود دارند , اما از میان راه حلهای نرم افزاری , ما بخاطر استفاده آسان , Norton Save & Restore 2.0 را دوست داریم. اگر شما بخواهید به صورت آنلاین از داده هایتان پشتیبانی کنید , وارد موزی .دات کام (Mozy.com ) شوید که به صورت خودکار از سیستم شما پشتیبانی می کند و تغییرات در پس زمینه را بدون تنش منابع سیستم تغییر می دهد.

حتی اگر شما وارد مسیر آنلاین شوید , خرابی هارد دیسک باعث افت نوت بوک شما می شود. خوشبختانه , تعدادی از ابزارها می توانند درایو شما را برای وجود مشکلات تست کنند. مثلا هیتاچی در بخش پشتیبانی وب سایتش برخی از این ابزارها را ارائه می کند. اگر تعویض هارد درایو لازم باشد , تا هر چه از داده ها را که می توانید پشتیبانی کنید ( بک آپ بگیرید ) و سپس هارد درایو را خاموش کنید. شما می توانید برای شیوه تعویض از راه حلهای گام به گام دربیشتر سایتهای پشتیبانی تولید کنندگان استفاده کنید. برای مثال لنووا راهی طولانی را می پیماید و ویدئوهایی را ارائه می کند که فرآیند تعویض را نشان می دهند , در آدرس www.lenovo.com , کلمه " فیلم تعویض " یا " replacement movie " را تایپ کنید تا این فیلم را بررسی کنید.


اگر شما بخواهید داده ها را در یک درایو قدیمی نگه دارید , و بدون هیچ رنجی یک درایو جدید را انتخاب کنید , ما ابزار Bundle   EZ Upgrade Universal & Hard Drive Upgrade را توصیه می کنیم.این ابزار در ۴۰ , ۸۰ , ۱۰۰ و ۱۲۰ گیگابایت موجود است و قیمت آن از ۱۰۹ تا ۱۴۹ دلار می باشد , این کیت شما را قادر می سازد تا در سه مرحله درایو خود را ارتقا دهید. این بسته شامل نرم افزار جمع بندی و پشتیبانی می باشد و به شما امکان می دهد تا برای اهداف پشتیبانی از درایو قدیمی تان استفاده کنید – و فرض کنید که این درایو هنوز کار می کند.

۶ .صفحه کلید خراب 
علایم : کلیدهای مفقود یا شل شده

راه حل : تعویض کلیدها

در هر لپ تاپی , صفحه کلیدها, خواه با تایپ کردن یا پاشیدن قهوه روی آنها ,درهجمه استفاده غلط قرار می گیرند. در نتیجه ,اغلب دکمه ها از جایشان درآمده یا تکه تکه می شوند. خوشبختانه , سازندگان لپ تاپ , راهنمایی های سریع و آنلاینی را برای تعویض صفحه کلید در صفحات حمایتیشان فراهم می کنند , در نوار جستجو کلمه " تعویض صفحه کلید " را تایپ کنید یا بخش اطلاعات سازنده را بررسی کنید.

برای مثال , مجموعه داده اسناد " Ask Iris " توشیبا , رهنمودهای تعویض سخت افزار را ارائه می کند. برای عوض کردن صفحه کلید قدیمی , نوعا شما باید فقط برخی اتصالات را از کلیدهای لپ تاپ بردارید و با یک کلید یا مکانیسم ضربه گیر, که صفحه کلید را در قالب خودش مطمئن و ایمن می سازد , قفل صفحه کلید را باز کنید , معمولا تعویض صفحه کلید ضمانت نامه دارد یا می توانید ان را به قیمت نسبتا ارزانی خریداری کنید. برای مثال شرکت دل , صفحه کلید را به قیمت ۱۵ تا ۲۵ دلار می فروشد. همچنین این شرکت محافظان پلاستیکی صفحه کلید را به قیمت ۱۰ تا ۱۵ دلار در وب سایتش به فروش می رساند. و این سایت CompuCover محافظان صفحه کلید را برای انواعی از لپ تاپهای دیگر ارائه می کند.


۷ .نمی توانید به شبکه بیسیم متصل شوید.
علایم : اتصال اینترنت ندارید , اغلب به هنگام وب گردی زمانتان تمام می شود.

راه حل : مطمئن شوید که دستگاه بیسیم , ابزار نرم افزار هوشمند روشن است ,  مطمئن شوید که مسیریاب نام شبکه را پخش می کند .

یکی از دلایل اینکه لپ تاپتان را همه جا با خود می برید , خواه در فرودگاه , کافی شاپ یا هتل , این است که انتظار دارید به هر شبکه بیسیمی متصل شوید. اما این شبکه ها , بخاطر ماهیتشان , حیوانات فانتزی هستند. برخی از لپ تاپ ها یک کلید یا دکمه بیرونی , جدا از تنظیمات نرم افزاری دارند , که اتصال بیسیم را ممکن می سازد. همیشه اطمینان حاصل کنید که این ضامن بیسیم روشن باشد. همچنین مطمئن شوید که شبکه ای که شما به آن متصل می شوید نام شبکه یا SSID را پخش می کند.

اگر شما ترجیح می دهید که به سلامت از معضلات شبکه عبور کنید , یا ابزاری را می خواهید که بدون اجبار برای یادگیری هیچ زبانی , به شما در مشکلاتتان کمک کند , یک تسهیلات همه کاره مثل شبکه رویایی یا NETWORK MAGIC را دانلود کنید. این ابزار به شما کمک می کند که به آسانی سیستم خود را تنظیم کرده و شبکه را ایمن سازید , این ابزار با یک نقشه جامع شبکه , تکمیل می شود و همچنین اتصالات شکسته اینترنت بیسیم را تعمیر می کند. رهروان راه باید JiWire's Hotspot Helper را در نظر داشته باشند , چون نه تنها نشان می دهد که شما در چه مکانی می توانید از طریق وای فا متصل شوید بلکه وقتی شما به صورت بیسیم , وب گردی می کنید , امنیت شما را نیز تضمین می کند. علاوه بر این , این تسهیلات انتقال مطمئن ایمیل, درست مثل اینکه شما به دفتر خودتان بر می گردید را نیز ارائه می کند.

بیشتر: Best Windows 8.1 Browser: Chrome vs. Firefox vs. Internet Explorer

۸ .پیکسلهای به هم پیوسته و چگونگی تعمیر لپ تاپ
علایم : نقطه های سبز یا قرمز روی صفحه نوت بوک

راه حل : ماساژ پیکسل های مرده

پیکسلهای به هم پیوسته یا ناهماهنگ می توانند مایه رنجش و آزار در روی LCD هر لپ تاپ کاربردی باشند. معمولا پیکسلها بدون روشن شدن به صورت مناسب با دیگر پیکسلهای روی صفحه نمایش, به رنگ قرمز یا سبز باقی می مانند .متاسفانه , سازندگان لپ تاپ بخاطر یک یا دو پیکسل به هم پیوسته , LCD را تعویض نمی کنند و تعمیر لپ تاپ را به عهده نمیگیرند , در حقیقت , برخی از این سازندگان قبل از هر اقدامی وجود ۱۰ تا ۱۸ پیکسل مرده نیاز را لازم می دانند.

با این وجود , راه حلی تعمیر لپ تاپ وجود دارد . یک ماده نرم مثل یک پارچه لطیف را انتخاب کنید و به آرامی به صورت دورانی در اطراف پیکسلهای به هم پیوسته بمالید. انجام این فن معمولا پیکسل را می رباید تا به طور مناسب روشن شوند. وقتی شما محل درست را پیدا می کنید و فشار می دهید تا پیکسل روشن شود ,انگشت خود را حداکثر به مدت ۲ ثانیه در آنجا نگه دارید و دیگر هیچ پیکسل به هم پیوسته ای نخواهد بود.


۹ .خرابی سیستم

علایم : نوت بوک راه اندازی نخواهد شد

راه حل : هارد دیسک را در بیاورید , و آن را بیرون بگذارید. و Checkdisk را بررسی کنید.

بیشتر افراد وقتی کامپیوترهایشان راه اندازی نمی شود , به وحشت می افتند. بیشتر اوقات , مشکل به سادگی یک فایل ناموجود سیستم یا یک بخش بد در هارد دیسک است. برای تعیین اینکه کدام مورد وجود دارد و تعمیر لپ تاپ شما می توانید با استفاده از دستورالعملهای سازنده هارد دیسک را جدا کنید و درایو را در محل USB قراردهید , خانه های بیرونی برای سخت افزار داخلی وجود دارد. بیشتر این ابزار در خرده فروشهایی مثل Best Buy, Staples, or Newegg به قیمت کمتر از ۴۰ دلار یافت می شوند.

سپس , کابل محل USB را به ورودی باز USB در یک کامپیوتر در حال کار متصل کنید. اگر هنوز سیستم فایل سالم باشد , هارد دیسک باید مثل یک درایو خارجی نشان داده شود و به شما امکان می دهد تا داده ها را از درایو و به آن , منتقل کنید. سپس , سعی کنید با باز کردن یک DOS prompt و تایپ کردن X , چک دیسک را راه اندازی کنید :در اینجاX , حرف درایو خارجی است. سپس اینتر را فشار دهید. حالا "chkdsk /f." را تایپ کنید. ممکن است سیستم شما از شما بخواهد که دیسک را از حالت نصب خارج کنید , مشکلی نیست , پس Y را تایپ و اینتر را فشار دهید .

اکنون نوت بوک شما برخی اطلاعات درباره دیسک را نمایش خواهد داد  و سپس دیسک را اسکن می کند و با هر خطایی که مواجه می شود , آن را تعمیر می کند. یک گزارش خطا چاپ خواهد شد , بنابراین شما می توانید آن تغییراتی که در دیسک ایجاد شده را ببینید.اگر همه چیز خوب پیش رفت , می توانید ادامه داده و دوباره هارد دیسک را در نوت بوک خراب گذاشته و آن را روشن کنید.

۱۰ . آلودگی ویروسی یا هجوم جاسوس افزارها برای تعمیر لپ تاپ
علایم : پنجره های باز زیاد یا دانلودهای کند

راه حل : نصب برنامه های ضد جاسوس افزار , استفاده از اسکن های رایگان ویروس و تعمیر لپ تاپ

هیچ چیزی به اندازه بدافزار نمی تواند سیستم شما را فلج کند.همیشه اولین مسیر یا خط دفاعی پیشگیری است. بهتر است تعهد خدماتی مثل Norton 360  را دارا باشید. نوترون با این مجموعه امنیتی نامحدود که حفاظت از جاسوس افزار و آنتی ویروسها و پشتیبانی فایل و تنظیم عملکرد بدون واسط پیچیده کاربر را ارائه می کند , ما را تحت تاثیر قرار داده است. همچنین مجموعه نوترون یک گزینه فایروال را ارائه می کند که به صورت آرام و بیصدا , بیشتر تهدیدها را مسدود می کند , درحالیکه به کاربر درباره برنامه های دوستانه که نیازمند دسترسی به اینترنت است هشدار می دهد.

اگر شما بخواهید هیچ پولی خرج نکنید و تعمیر لپ تاپ را خودتان انجام دهید شما می توانید با ابزار رایگانی مثل Ad-aware and Spybot: Search and Destroy , دفاع خود را تقویت کنید. درحالیکه هر دوی این ابزارها , ابزارهای خوبی هستند , هر کدام نقاط ضعف و قوت خود را دارا می باشند , Spybot در ردیابی کدهای مخرب مثل پنجره های باز بهتر است , درحالیکه Ad-Aware , کوکی های حذف شغل را دارد . ما اسکن کردنهای دوره ای برنامه ریزی شده با هر دوی این ابزارها را برای ایمن بودن توصیه می کنیم.

اگر این ابزارها در دفع ویروس شکست بخورند , باید Trend Micro's free House Call را در housecall.trendmicro.com امتحان کنید که گاهی اوقات در شناسایی ویروسها نسبت به دیگر برنامه ها , ماهرتر است. همچنین اگر راه حلهای خودکار با شکست مواجه شود , این ابزار , یک مجموعه داده رایگان از ویروس ها و پیشنهادهای حدف دستی را ارائه می کند.

۱۱ . درایو ویدئویی قدیمی برای تعمیر لپ تاپ
علایم : ویدئو خراب یا تحریف شده

راه حل : دانلود کردن جدیدترین درایوها

مشکلات ویدئو یک شکواییه معمول در میان کاربران نوت بوک هستند. این مشکل اغلب از بازیها و نرم افزارهای جدیدتری نشات می گیرد که برای کار کردن و تعمیر لپ تاپ نیازمند جدیدترین درایوهای کاردت ویدئو می باشند.


با وجود اینکه بیشتر لپ تاپ ها مجهز به آخرین فایلهای درایور هستند , برخی سیستم ها همان حدودی که سیستم فروخته می شود , قدیمی می شوند .به همین دلیل است که باید درایوهای کارت ویدئو را به روز رسانی کنید – گاهی اوقات ممکن است درایوهای شبکه و صدا نیز نیازمند به روز رسانی باشند.


بیشتر سازندگان نوت بوک بسته های نصبی را ارائه می کنند که آخرین درایوها را پیشنهاد می کند و ابزار خودکاری را برای به روز رسانی بقیه نوت بوک و تعمیر نوت بوک شما ارائه می کند. برای مثال لنوو , فایلهای درایو خود را در lenovo.com/support ارائه می کند. شرکت آلینور , درایورهای جدید را برای همه دستگاه هایش تست می کند و در قسمت پشتیبانی وب سایتش آنها را ارائه می کند. هر چند که اگر شما , درایورها را در سایت سازنده نوت بوکتان پیدا نکنید , می توانید به سازنده کارت ویدئو رجوع کنید که معمولا ATI یا Nvidia است. اگر سیستم شما از شرکت با تراشه گرافیک منسجم می آید , بهترین گزینه برای شما وب سایت سازنده لپ تاپ است , با وجود اینکه می توانید صفحه دانلودها و پشتیبانی شرکت را نیز امتحان کنید.


برچسب: ،
ادامه مطلب
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۱۸ آذر ۱۳۹۸ساعت: ۰۳:۵۲:۳۶ توسط:alisameti موضوع: نظرات (0)